Expoziţia foto-grafică „Jupânu' pune punctul pe (e)i”
Expoziţia foto-grafică „Jupânu' pune punctul pe (e)i”
Tiberiu COSOVAN
Revista „Jupânu'”, Centrul Cultural Bucovina şi Alianţa Pro Bucovina organizează miercuri, 9 martie a.c., la ora 17.00, la Centrul pentru Susţinerea Tradiţiilor Bucovinene din municipiul Suceava, expoziţia foto-grafică cu genericul „Jupânu' pune punctul pe (e)i”.Expoziţia, care etalează o selecţie din fotografiile şi caricaturile realizate şi publicate pe parcursul anului 2015 de foto-jurnalista Oana Şlemco şi de graficianul satiric Mihai Pânzaru PIM în săptămânalul sucevean „Jupânu'”, a devenit un eveniment prezentat cu regularitate de câţiva ani.Persoane publice, din politică şi administraţie, surprinse cu aparatul fotografic în diverse ipostaze sau „înţepate” cu peniţa graficianului, sunt prezentate într-un eseu satiric vizual, cu comentariile amicale adecvate.
Comentarii