Sportivii Clubului de dans sportiv "Bucovina Dance Studio" Suceava s-au întors de la Campionatul Mondial Junior II LATINO şi WDSF Dance Fest 2017, desfăşurat din weekend, la Bucureşti, cu şapte medalii. Sportivii clubului au cucerit patru medalii de aur: Doroftei Fabian si Karolina Longher la Open Basic Latino (12-13 ani), Mario Bujorean si Ududec Isabella la Open Basic Latino (14-15 ani) şi două medalii de argint: Andrei Martineac şi Nicoleta Daneliuc. La Dance Fest 2017 au participat si Adelina Marcu, care a câștigat medalia de bronz la Fete Solo 4-7 ani, Ioana Ghetau, care a obținut locul 5 la Fete Solo 10-11 ani, dar şi perechile de dansatori formate din Matei Lefter şi Miruna Varzaru (clasa D 12-15 ani), Iustin Stanciu şi Denisa Grigoraș, Răzvan Cosoreanu şi Erin Apetrei, care au fost la un pas de finala concursului de la București. Clubul de dans sportiv "Bucovina Dance Studio" Suceava a fost reprezentat la această competiție de 14 dansatori, îndrumați de antrenorii lor, Vlad şi Andrei Palamariu.