Formațiile de Liga a III-a Aerostar și Șomuz Fălticeni s-au întâlnit vineri după-amiază într-un meci de pregătire la Bacău. Partida desfășurată pe teren sintetic s-a încheiat nedecis, 1-1. Echipa antrenată de către Daniel Stoica a intrat în avantaj la pauză ca urmare a reușitei semnate de ghanezul Emmanuel Asibey, golul egalizator al gazdelor venind pe finalul întâlnirii, în minutul 90.

Bucovina Rădăuți va fi angrenată, de asemenea, într-un meci amical la finalul acestei săptămâni. Gruparea pregătită de Ovidiu Murariu se va confrunta cu liderul Ligii a IV-a sucevene, Juniorul Salcea, pe terenul sintetic de la Liceul cu Program Sportiv, situat în  cartierul George Enescu. Partida va avea loc sâmbătă, cu începere de la ora 14.30.