Sindicaliştii RATB organizează marţi, 8 Martie, un protest în faţa Palatului Parlamentului, fiind nemulţumiţi de condiţiile de muncă, de salariile pe care le au şi de starea tehnică a vehiculelor din flota Regiei, scrie Mediafax.Protestul va fi organizat în faţa Casei Poporului, în alveola de intrare în Parcul Izvor, între orele 10.00 şi 14.30. Salariaţii RATB care ies în stradă susţin că sunt nemulţumiţi de condiţiile în care lucrează, dar şi de salariile pe care le primesc în fiecare lună, au transmis sindicaliştii într-un comunicat de presă.