Patronul cantinei Şcolii Nr. 16 din Piteşti de unde 36 de elevi au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecţie alimentară după ce au servit masa a fost amendat cu 4.000 de lei, pentru nepăstrarea probelor, neefectuarea corespunzătoare a triajului personalului şi pentru că angajaţii nu purtau mănuşi, informează Mediafax.Directorul Direcţiei de Sănătate Publică Argeş, Sorina Honţaru, a declarat, luni, corespondentului MEDIAFAX, că patronul cantinei a primit, din partea DSP Argeş, două amenzi de câte 1.000 de lei.Prima amendă a primit-o pentru nepăstrarea probelor, iar a doua sancţiune a fost aplicată pentru neefectuarea corespunzătoare a triajului personalului care lucra în bucătărie şi servea elevii.