Astăzi, în etapa cu numărul 12 din Liga a II-a de fotbal, Foresta Suceava a pierdut cu scorul de 0-2 meciul disputat pe Areni în compania echipei Dunărea Călărași. Oaspeții au deschis scorul în minutul 7 prin Valentin Alexandru, jucător ce a primit o pasă pe jos în careu și a trimis cu latul din 5 metri, după ce i-a luat fața fundașului sucevean. Până la pauză, sucevenii au avut trei ocazii, dar scorul a rămas neschimbat. În minutul 66, Chalabi șutează foarte bine de la marginea careului, dar portarul oaspeților are o intervenție de zile mari și scoate un balon ce se ducea în vinclu. În minutul 76, oaspeții marchează prin Bogdan Manole, jucător ce lovește mingea cu capul din 6 metri, după un corner. În prelungiri, Dunărea a avut șansa de a înscrie din nou, dar mingea a lovit bara.