Echipa de rugby CSM Bucovina Suceava a obținut o victorie la limită, după un joc greu și spectaculos, 20-17, cu RC Grivița, în partida jucată sâmbătă, de la ora 10.00, pe stadiul Unirea din Suceava, contând pentru etapa a II-a a Diviziei Naționale de Seniori (DNS). Sucevenii au condus cu 7-0 și 14-7 în prima repriză, oaspeții revenind și ei cu eseuri. La pauză a fost 17-12, tabela fiind închisă cu o lovitură de pedeapsă transformată de Sabin Crețu. Același Crețu a mai pus trei puncte în repriza a doua, 20-12, după care Grivița a dominat destul de copios până la final. Sucevenii s-au apărat însă exemplar, în multe rânduri la 2-3 metri de terenul de țintă, cu mare risipă de efort. Oaspeții au reușit până la urmă un eseu, netransformat, însă nu au mai avut timp să revină, scor final 20-17. Părerea aproape unanimă a fost că meciul a fost peste media DNS (al doilea eșalon valoric din România) ambele echipe făcând un joc foarte bun. Dintre jucătorii suceveni s-au remarcat Sabin Crețu, cu mai multe șuturi bune, pătrunderi și placaje reușite în apărare, Andrei Custrin, si el cu mai multe patrunderi incisive, Narcis Borș sau Octavian Scolobiuc, însă toată echipa merită evidențiată.