Toate cele trei reprezentante ale județului în eșalonul al treilea au evoluat pe teren propriu, sâmbătă după amiază, în etapa a IX-a, ultima a turului.Foresta, ocupanta poziției secunde în clasament, a dispus cu scorul de 4-0 de nou promovata Dante Botoșani, cu ajutorul golurilor marcate de Alexandru Cerlincă, în minutele 25, 37 și 88, din penalty, și Alex Marin, în minutul 66.

O victorie lejeră a repurtat și Bucovina Rădăuți, care a dispus cu scorul de 2-0, de Bradu Borca, grație reușitelor semnate de Ionel Stoian (13) și Cătălin Coroamă (47).

Șomuz Fălticeni, în schimb, a fost învinsă pe stadionul „Constantin Jamaischi”, de către Hușana Huși, cu scorul de 2-1. Oaspeții au punctat prin Sergiu Gîrdea (38) și Alexandru Izmană (80, penalty), în vreme ce Vasile Padovei (82) a redus din handicap pentru Șomuz.