CSU Suceava a pierdut la o diferență considerabilă, 24-34, întâlnirea din deplasare, cu CSM București, contând pentru etapa a XI-a a Ligii Naționale de handbal masculin. Desprinderea celei de-a patra clasate s-a produs în ultima parte a întâlnirii, în condițiile în care la pauză scorul a fost egal 14-14, iar sucevenii au început foarte bine repriza secundă, ajungând să conducă cu 17-15 în minutul 34.

CSU Suceava: Makaria (12 intervenții), Merlă – Gavriloaia (6), Botond (4), Ştefan (3), Csog (3), Lăzurcă (2), Loic (2), Zarițchi (1), Iordachi (1), Mănescu (1), Dascălu (1), Tîrzioru, Bologa, Bruj și Lupu. Antrenor: Bogdan Şoldănescu.

Universitarii ocupă locul al șaptelea în ierarhia la zi a Ligii Zimbrilor, cu 15 puncte acumulate.

CSU Suceava va mai disputa în acest an încă două jocuri, tot în deplasare: cu CSM Focșani, pe 3 decembrie, în ultima etapă a turului, și cu CSM Vaslui, pe 10 decembrie, în prima rundă din retur.