Sportivii suceveni au obținut trei medalii de bronz la Campionatul Național de Lupte Under 20 desfășurat zilele trecute, la Călărași.

De la CSM Suceava a urcat pe podiumul de premiere Dragoș Capră, care a luptat la categoria 63 de kilograme. Sportivul antrenat de Andrei Bolohan și Daniel Ciubotaru l-a învins în finala mică pe reprezentantul clubului Steaua București.

LPS Suceava a punctat prin Gabriel Nicoriuc, care a concurat la categoria 82 de kilograme. Elevul antrenorului Valerică Gherasim l-a bătut pe un botoșănean în meciul care a avut drept miză medalia de bronz.

Cei trei antrenori au dorit să mulțumească pentru susținere Consiliului Local Suceava, lui Sevi Caba de la Bar Melody, precum și foștilor luptători Constantin Oniu, Dan Andronic și Vali Stănuț.

Aceeași performanță a fost obținută la categoria 67 de kilograme de Constantin Lungu, sportiv pregătit de Florin Rusu la CSM Bucovina Rădăuți.