La începutul lunii iulie, Zireto Caffe marchează un nou capitol în povestea brandului odată cu lansarea oficială a Zireto Gelato – un concept de gelato artizanal italian, creat în colaborare cu maestrul gelatier Ennio De Marco, și disponibil exclusiv în locația Flagship Store din centrul Sucevei.
Cu o experiență de peste 35 de ani în Italia, Ennio De Marco semnează rețetele originale care stau la baza Zireto Gelato și a pregătit personal echipele din România pentru a reproduce cu exactitate standardele procesului italian.
Lansarea va fi marcată de un eveniment special în locația din centrul Sucevei, cu degustări, activări pentru clienți și prima ocazie de a descoperi aromele create sub semnătura De Marco. Zireto Gelato vine ca o extensie firească a experienței Zireto, adăugând un produs complementar excelent meniului de cafea.
Comentarii