Astăzi, în etapa a 13-a din Liga a II-a la fotbal, Foresta Suceava a cedat cu scorul de 0 – 2, în deplasarea de la Olimpia Satu Mare. Gazdele au deschis scorul după doar 9 minute de joc, când Lusamba trimite din 8 metri în portarul Began, mingea se duce în corner, iar în urma loviturii de colț balonul ajunge la același Oliver Lusamba, care trimite în poartă din colțul careului mic. Foresta are două ocazii până la pauză, una la o lovitură liberă a lui Belevschi, la care mingea este deviată în corner și mai apoi la o centrare a lui Renquin, la care Acolatse reia cu capul din 10 metri, dar mingea lovește transversala. În minutul 65, Olimpia facă 2 – 0, după un șut spectaculos din voleu, de la 11 metri a lui Vasile Pop, balonul ducându-se direct sub transversală. Până la final, oaspeții au și alte șanse de a-și mări avantajul, una din ele în minutul 79, când Began era căzut la pământ, iar Vasile Pop și Miholca s-au invitat reciproc să marcheze cu poarta goală, primul șutând până la urmă pe lângă.