Astăzi, în etapa a doua din seria de est a Diviziei A2 la volei, echipa de seniori CSM Suceava a pierdut cu scorul de 1 – 3 la seturi, pe terenul uneia din candidatele la promovare, VCM Piatra Neamț. Sucevenii au început foarte bine și au condus în primul set, dar după ceva decizii defavorabile ale arbitrilor au cedat pe final de set cu 20 – 25. În actul doi, jucătorii conduși din teren și de pe bancă de Tudor Orășanu s-au impus fără probleme cu 25 – 15 și astfel ar fi putut să aibă 2 – 0 la seturi și să fie mult mai aproape de o victorie. În setul trei, voleibaliștii CSM-ului nu s-au concentrat foarte bine în debut și mai apoi a fost greu să-i ajungă pe nemțeni. În setul patru, Tudor Orășanu a folosit și cei patru juniori din lot, pe care-i antrenează și la LPS Suceava, iar meciul s-a încheiat cu scorul de 3 – 1 la seturi pentru gazde. Sâmbăta viitoare, sucevenii vor juca pentru prima dată în acest sezon pe teren propriu, cu o altă candidată la promovare, Știința București.