Ultimii trei răniţi în incendiul din Clubul Colectiv care mai erau în Spitalul Militar au fost externaţi miercuri, dar vor continua tratamentul şi vor începe recuperarea în ambulatoriu, a declarat comandantul unităţii medicale, Florentina Ioniţă-Radu, informează Mediafax.La externarea celor trei pacienţi - Mihai Anghel, Remus Vasiliu şi Ionuţ Tudor - a participat întreaga echipă medicală care i-a îngrijit în Spitalul Militar Central din 30 octombrie."Este un moment de sărbătoare pentru noi. Am considerat că este bine şi în spiritul tradiţiilor noastre ca înainte de aceste sărbători să marcăm momentul (...), după ce aproape două luni au fost pacienţii şi copiii noştri", a spus comandantul Spitalului Militar, precizând că externarea ultimilor pacienţi marchează încheierea unei etape care a urmat unei tragedii.