Buzoianul Cătălin Ilniţchi, rănit în incendiul din Colectiv şi transferat ulterior la spitalul Tel Hashomer din Israel, a sosit în ţară, în noaptea de luni spre marţi, alături de mama sa, care anunţase acest lucru într-un mesaj postat anterior pe Facebook, transmite corespondentul MEDIAFAX.Surse apropiate familiei au declarat că fotograful Cătălin Ilniţchi a ajuns în ţară în noaptea de luni spre marţi, alături de mama sa, iar în prezent el stă în Bucureşti.Conform sursei citate, în zilele următoare tânărul va ajunge la Buzău.