În spitale din Capitală mai sunt internate, luni, 11 persoane rănite în incendiul din clubul Colectiv, dintre care una în stare critică, iar în clinici din Marea Britanie, Olanda, Belgia, Austria, Israel şi Germania sunt spitalizate în continuare 22 de persoane, informează Mediafax.Potrivit datelor Ministerului Sănătăţii, luni dimineaţă mai erau internaţi în spitale din Capitală 12 răniţi, dintre care la Spitalul Militar Central - patru pacienţi, la Spitalul de Copii "Grigore Alexandrescu" - trei, la Spitalul de Urgenţă Floreasca - doi, la Spitalul "Bagdasar-Arseni", Spitalul Elias şi Institutul "C.C. Iliescu" - câte un pacient.Unul dintre cei trei pacienţi de la Spitalul "Grigore Alexandrescu" a fost externat luni la prânz, a declarat pentru MEDIAFAX managerul unităţii sanitare, Dan Enescu. Acesta a precizat că pacientul va veni la recuperare, la Spitalul "Grigore Alexandrescu", unde va primi îngrijiri şi pentru suferinţa mai veche, tetrapareza spastică.