Patriarhul Daniel: Darul păcii şi al bucuriei Naşterii Domnului, împărtăşit cu orfanii, bătrânii şi săracii
Mediafax.ro
Darul păcii şi al bucuriei sărbătorii Naşterii Domnului trebuie împărtăşit, prin rugăciune şi daruri spirituale şi materiale, în aceste zile, orfanilor, bătrânilor singuri, săracilor, familiilor îndoliate, bolnavilor şi celor necăjiţi şi neajutoraţi, îndeamnă PF Daniel în Pastorala de Crăciun, informează Mediafax.PF Daniel spune, la începutul Pastoralei, că sărbătoarea Naşterii Domnului "are multe înţelesuri duhovniceşti, pentru că întruparea sau înomenirea Fiului veşnic al lui Dumnezeu este izvorul multor daruri şi binefaceri pentru omenire".
Comentarii