Un tânăr de 18 ani, fără permis, s-a izbit cu maşina într-un stâlp, pe str. Gheorghe Doja din Suceava
În noaptea de sâmbătă spre duminică, la ora 02.00, în timp ce conducea un autoturism pe strada Gheorghe Doja din municipiul Suceava, un tânăr de 18 ani, localnic, fără permis de conducere, s-a angajat în depăşirea unui tir parcat pe partea carosabilă, moment în care a pierdut controlul asupra direcţiei de mers, a derapat şi a intrat în coliziune cu un stâlp de iluminat public.În urma accidentului, a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto.Din cauza leziunilor suferite, acesta nu a putut fi testat cu aparatul etilotest, însă, la spital i s-au recoltat mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. „În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural”, se precizează în comunicatul poliţiei.
Comentarii