Bărbat ajuns în stare gravă la spital după ce s-a izbit cu maşina într-un copac
Bărbat ajuns în stare gravă la spital după ce s-a izbit cu maşina într-un copac
Bărbat ajuns în stare gravă la spital după ce s-a izbit cu maşina într-un copac
Radu LUPAŞCU
Grav accident de circulaţie luni seară, în jurul orei 21, la Ipoteşti, după ce un şofer care conducea un autoturism marca VW Passat nu a adaptat viteza la condiţiile de drum la intrarea într-o curbă la stânga şi a pierdut controlul asupra direcţiei de mers. Maşina a părăsit partea carosabilă şi a intrat în coliziune cu un copac de pe marginea drumului, după care a fost proiectată în gardul care împrejmuieşte o societate comercială. În urma impactului, cel aflat la volan, un bărbat de 32 de ani, cetăţean ucrainean, a rămas încarcerat în autoturism, fiind nevoie de intervenţia pompierilor pentru extragerea acestuia dintre fiarele maşinii. El a fost transportat la spital cu un traumatism cranio-cerebral, contuzie toraco-abdominală, precum şi cu fracturi la membrele inferioare, după acordarea primului ajutor acesta rămânând internat. Şoferul nu a putut fi testat cu aparatul etilotest şi i s-au recoltat probe biologice de sânge pentru stabilirea alcoolemiei.
Comentarii