Formațiile sucevene au obținut un total de patru puncte, sâmbătă după amiază, în prima etapă a returului Ligii a III-a. Singura învingătoare a fost Șomuz Fălticeni, care a dispus, pe stadionul Tineretului, cu 2-1, de CSM Bacău, cu ajutorul golurilor marcate în mitanul secund de Julei, din penalty, în minutul 60, și Păiuș, în minutul 65. Oaspeții au redus din handicap prin Becsze, în secvențele de final.

Chiar dacă a avut în față o nou promovată, Bucovina Rădăuți n-a reușit decât o remiză, 1-1, pe teren propriu, în confruntarea cu Hușana Huși. Vasluienii au deschis scorul prin Agrigoroaiei, în minutul 24, iar rădăuțenii au egalat prin golgeterul Stoian, din penalty, în minutul 37.

Surpriza neplăcută a rundei a fost provocată de Foresta, care a fost învinsă, neașteptat, la Liești, cu scorul de 3-1. Golul de onoare al sucevenilor a fost marcat în minutul 88, de către Marin.