Marți după-amiază, pe stadionul Municipal din Rădăuți, s-a jucat meciul restant din etapa a II-a a Ligii a III-a, dintre echipa locală, Bucovina, și CSM Pașcani, scor 6-0. Prima parte a întâlnirii s-a disputat în nota de dominare teritorială a grupării gazdă, care a trecut pe lângă deschiderea scorului prin Dănilă, Ionesi și Florescu. Oaspeții au ripostat prin Mercaș, al cărui șut din întoarcere, din minutul 31, a lovit violent transversala porții apărate de Butnariu. Eforturile ofensive ale rădăuțenilor aveau să fie însă răsplătite pe finalul primei reprize. Mai întâi, I. Plămadă a punctat cu un șut din alergare, de la 12 metri, după o pasă în adâncime excelentă expediată de către Dănilă, după care fundașul central Florescu a transformat cu siguranță o lovitură de pedeapsă obținută de către antrenorul-jucător Iulian Ionesi.

Același Ionesi a făcut 3-0 în debutul mitanului secund, bine servit de către Stoian. Introdus pe teren în debutul părții a doua, Stoian și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 55, cu o reluare cu capul, din centrarea lui I. Plămadă, tot el realizând „dubla” un sfert de oră mai târziu, cu un șut de la 40 de metri, care l-a surprins pe portarul advers. Pășcănenii au scos pentru ultima dată mingea din plasa propriei porți în minutul 80, la autogolul lui Lupu.

Bucovina Rădăuți: Butnariu – A. Ciobanu, Chirilescu, Florescu, Coajă, Dănilă, Pitic, Coroamă, I. Plămadă, R. Ciobanu, Ionesi. Au mai intrat Vatamaniuc, Antonesei, Stoian, Bejenar și Irimescu.

Sâmbătă, în etapa a VI-a a Ligii a III-a, Bucovina va evolua la Dorohoi, în compania celor de la Dante Botoșani.

10     CSM Pașcani        5       0       1       4        2 – 14          1

La finalul sezonului, primele două clasate în serie se vor califica în semifinalele play-off-ului de promovare în Liga a II-a, în vreme ce ultimele două clasate vor retrograda în ligile județene.