Doi minori și un adult au fost răniți sâmbătă în urma unui accident care a avut loc la ieșirea din Măriței spre Călinești. Un autovehicul marca VW Polo s-a ciocnit cu un alt autoturism marca VW într-o zonă unde circulația rutieră este redusă. Polițiștii urmează să stabilească în ce condiții s-a petrecut accidentul și cine se face vinovat de producerea acestuia. La fața locului au fost trimiși pompierii militari ai Detașamentului Suceava cu o autospecială pentru descarcerare, două ambulanțe SMURD (B2 și TIM) cu sprijinul unui echipaj SAJ.
Doi minori și un adult, răniți în urma unui accident rutier
![Accidentul de la Măriței](https://media.monitorulsv.ro/poze/2022/06/11/733311mare.jpg)
Accidentul de la Măriței
![Accidentul de la Măriței](https://media.monitorulsv.ro/poze/2022/06/11/733313mare.jpg)
Accidentul de la Măriței
![Accidentul de la Măriței](https://media.monitorulsv.ro/poze/2022/06/11/733315mare.jpg)
Accidentul de la Măriței
Comentarii