Formația CSU din Suceava a pierdut meciul din deplasare cu Potaissa Turda, contând pentru etapa a XI-a a Ligii Naționale de handbal masculin. „Universitarii” au început bine meciul și au ajuns să aibă un avans de trei goluri pe tabela de marcaj în minutul 24, însă ardelenii au revenit în forță pe finalul primei reprize, pe care au încheiat-o în avantaj, scor 18-16. Cu patru aruncări de la 7 metri ratate și șase eliminări temporare de două minute, universitarii s-au apropiat în trei rânduri la un singur gol în debutul reprizei secunde, dar au cedat în final cu 32-34.

CSU din Suceava: Makaria, Padovei – Kbilashvili (9 goluri), Stanciuc (7), Gavriloaia (7), Tîrzioru (4), Ștefan (2), Csog (2), Bologa (1), Roșu, Szazs, Zarițchi, Vizitiu, Bruj, Urdă și Grigore. Antrenori: Petru Ghervan, Bogdan Șoldănescu și Iulian Andrei.