Misiune atipică pentru pompierii din Vatra Dornei, care sâmbătă au fost solicitați să salveze un vițel care căzuse într-o fosă septică din Dorna Arini. Animalul se afla la o adâncime de circa 4 metri și se chinuia îngrozitor. Având în vedere greutatea vițelului, pompierii au apelat și la autoritățile locale din Dorna Arini, care au trimis la fața locului o autoplatformă cu braț hidraulic. Totul a durat circa 30 minute, iar după ce vițelul a putut fi prins în chingi s-a reușit aducerea lui la sol în condiții de siguranță. Misiunea de salvare a fost supervizată de un medic veterinar, iar la final animalul a fost predat proprietarului în stare bună.
Vițel salvat de pompieri după ce a căzut într-o fosă
![misiune salvare vitel](https://media.monitorulsv.ro/poze/2022/06/11/733331mare.jpg)
misiune salvare vitel
![misiune salvare vitel](https://media.monitorulsv.ro/poze/2022/06/11/733333mare.jpg)
misiune salvare vitel
![misiune salvare vitel](https://media.monitorulsv.ro/poze/2022/06/11/733335mare.jpg)
misiune salvare vitel
Comentarii