Formația Clubului Sportiv Universitar din Suceava nu a reușit decât o remiză, sâmbătă seara, în meciul de pe teren propriu cu CSM Vaslui, din etapa a XVIII-a a Ligii Naționale de handbal masculin. Ca și în alte partide din acest sezon, „universitarii” au alternat momentele de joc bun cu cele mai puțin reușite. Așa se face că sucevenii au condus cu 10-5 pe tabela de marcaj în minutul 21, însă vasluienii au fost cei care au intrat în avantaj la jumătatea disputei, cu 15-14. Scenariul s-a repetat și în mitanul secund, partida încheinduse cu scorul de 30-30, după ce la jumătatea reprizei CSU beneficia de un avantaj de 5 goluri, 23-18!

CSU din Suceava: Darius Makaria, Paul Simulescu – Răzvan Gavriloaia 9 goluri, Daniel Stanciuc 4, Csog Vencel 4, Irakli Kbilashvili 3, Adrian Tîrzioru 3, Leonard Ștefan 2, Alexandru Bologa 2, Balazs Botond 2, Cătălin Zarițchi 1, Andrei Bruj, Pavel Loic, Cosmin Lupu, Codrin Radu, Albert Vizitiu. Antrenori: Petru Ghervan, Bogdan Șoldănescu și Iulian Andrei.