Foresta și-a păstrat avansul din fruntea Seriei I a Ligii a III-a după ce s-a impus vineri după amiază, cu scorul de 2-1, pe terenul formației CSM Bacău. Gazdele au deschis scorul la jumătatea primei reprize prin Zaharia, însă trupa pregătită de Dorin Goian a răsturnat soarta partidei în mitanul secund, cu ajutorul reușitelor semnate de Chika (78) și Filip (84).

În celălalt joc din runda a III-a din play-off, Bucovina Rădăuți a cedat pe Municipal, cu 2-1, în fața Ceahlăului Piatra Neamț. Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 2, prin Anton, însă echipa antrenată de Marius Lup a egalat înainte de pauză, prin Stoian. Nemțenii aveau să dea lovitura în secvențele de final ale întâlnirii, prinj golul marcat de Mubarak.

Clasament

1.        Foresta Suceava     3          2          1          0          4-2      49

2.        Ceahlăul Piatra Neamţ      3          2          1          0          6-4      40

3.        Bucovina Rădăuţi   3          0          0          3          1-4      37

4.        CSM Bacău   3          1          0          2          4-5      36