Fostul ministru al Justiţiei, Cătălin Predoiu, a declarat miercuri, la ieşirea de la DNA, că a fost audiat în legătură cu procedura de desemnare a unui repezentant al Ministerului Justiţiei în Comisia Centrală pentru Stabilirea Despăgubirilor, scrie Mediafax."În legătură cu o procedură legală de desemnare din partea Ministerului Justiţiei a unui reprezentant la nivelul comisiei. Procurorul de caz voia să lămurească acest aspect. La nivelul Ministerului Justiţiei procedura s-a respectat perfect legal", a declarat Cătălin Predoiu, fost ministru al Justiţiei, la ieşirea din sediul DNA.