Ministrul Muncii, Ana Costea, a declarat marţi că speră ca săptămâna aceasta să existe o discuţie în Guvern pe legea salarizării unitare şi a precizat că în continuare se fac calcule pentru a vedea impactul bugetar, dar şi sustenabilitatea măsurilor prevăzute în proiect, informează Mediafax.''Există un proiect, Guvernul şi-a achitat obligaţiile pe care şi le-a asumat prin memorandumurile din 13 ianuarie. Urmează să se ia o decizie, după care vom fi în măsură să facem public absolut toate datele, să răspundem la toate întrebările. Conform procedurilor, ştiţi foarte bine că proiectul urmează să fie supus dezbaterii publice, intră în consultare publică, după care va fi aprobat de Guvern, după care ajunge în Parlament'', a spus Ana Costea, refuzând să dea detalii.