Un criminal în serie din Călăraşi a fost condamnat de Tribunalul Călăraşi la închisoare pe viaţă pentru că a ucis două bătrâne, anunţă Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (PÎCCJ), informează Mediafax."Tribunalul Călăraşi a hotărât condamnarea inculpatului Strugaru Ionuţ la pedeapsa detenţiunii pe viaţă sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de omor calificat, viol şi violare de domiciliu. La data de 16 februarie 2016, hotărârea instanţei de fond a rămas definitivă la Curtea de Apel Bucureşti prin retragerea apelului de către inculpat", precizează PÎCCJ într-un comunicat de presă.