Trei sirieni care au intrat ilegal în România au fost prinşi în judeţul Dâmboviţa
Mediafax.ro
Trei cetăţeni sirieni care au intrat în România ilegal au fost descoperiţi, marţi, în comuna Corbii Mari din judeţul Dâmboviţa, anunţă Inspectoratul Judeţean de Poliţie(IPJ) Dâmboviţa, informează Mediafax.Reprezentanţii IPJ Dâmboviţa au anunţat că trei cetăţeni sirieni au fost descoperiţi în comuna Corbii Marii după ce au trecut ilegal frontiera.Alexandra Niculae, purtător de cuvânt al IPJ Dâmboviţa, a declarat, pentru MEDIAFAX, că este vorba despre doi bărbaţi şi o femeie care au vârste cuprinse între 23 şi 25 de ani.Potrivit poliţiei, cei trei sirieni ar fi fost transportaţi cu un TIR din Turcia, urmând să ajungă la Bucureşti.
Comentarii