Aproximativ 300 de sindicalişti şi angajaţi portuari s-au strâns, miercuri, în faţa sediului Companiei Naţionale „Administraţia Porturilor Maritime” SA Constanţa, cerând schimbarea conducerii societăţii, pe care o acuză de comiterea mai multor ilegalităţi, transmite corespondentul MEDIAFAX. Protestestul, organizat de Federaţia Naţională a Sindicatelor Portuare (FNSP) şi Organizaţia patronală “Operatorul Portuar”, a început la ora 09.00 şi s-a desfăşurat timp de aproximativ o oră şi jumătate, fără incidente.Sindicaliştii şi angajaţii de pe platforma portuară au venit din nou cu utilaje grele, au purtat pancarte în care cereau schimbarea conducerii CN APM SA Constanţa, au făcut mult zgomot, suflând în vuvuzele şi lovind în butoaie de tablă, urmând acelaşi scenariu ca şi în urmă cu o săptămână.