Duminică, în ultimul meci al etapei a 9-a din Liga Națională de handbal, CSU Suceava a pierdut în deplasare, la Steaua București, cu scorul de 29 – 23. Prima parte a fost una foarte echilibrată, nici una din echipe nereușind să se desprindă la mai mult de două goluri, la pauză sucevenii având un gol avans, scor 16 – 15. A urmat mai apoi cea mai slabă repriză făcută de suceveni în acest sezon, una în care în primele 15 minute elevii antrenorului Adrian Chiruț n-au reușit să marcheze, în 20 de minute de joc, CSU reușind doar două goluri. Steliștii s-au apărat agresiv și foarte organizat și și-au menținut un avantaj ce le-a adus la final victoria.

Miercuri, în următoarea etapă, CSU Suceava va întâlni pe teren propriu CSM Satu Mare, într-o partidă programată să înceapă la ora 18.00.