Astăzi, în etapa a 17-a din Liga a II-a de fotbal, Foresta Suceava a pierdut dramatic duelul cu liderul Juventus București, în prelungirile partidei, scor 1 – 2. Oaspeții au deschis scorul în minutul 1, după un gol norocos, mai exact un șut deviat ce l-a păcălit pe Hînțescu. În minutul 13. Dănilă primește o centrare în careu și lovește mingea destul de ciudat, balonul ducându-se în vinclul din colțul lung al porții bucureștene. În minutul 23, Foresta rămâne în 10, după ce Marius Matei a văzut foarte ușor cartonașul roșu, după un duel aerian la mijlocul terenului. În partea a doua, sucevenii au preferat să conserve acest egal și s-au apărat foarte bine, dar în minutul 92, oaspeții primesc un penalty după o fază controversată în careu, iar Chipirliu înscrie și Juventus pleacă acasă cu cele trei puncte.