După o primă repriză albă, Foresta a câștigat cu scorul de 2-0 duelul de pe Areni, cu Bradu Borca, contând pentru etapa a XV-a a Ligii a III-a, cu ajutorul golurilor marcate de Cerlincă (51) și Martin (55).

Chiar dacă a evoluat tot pe teren propriu, Bucovina Rădăuți n-a reușit decât o remiză, 1-1, în disputa cu Dante Botoșani. Oaspeții au deschis scorul prin Grumezescu (5), în vreme ce rădăuțenii au egalat prin I. Plămadă, cu 20 de minute înainte de final.

Șomuz Fălticeni, în schimb, a cedat clar confruntarea din deplasare, cu Ceahlăul Piatra Neamț, cu scorul de 3-0.

Cu trei runde înainte de final, ierarhia Seriei I este condusă de Foresta și Bucovina Rădăuți, cu câte 30 de puncte, urmate în clasament de Ceahlăul Piatra Neamț (28 puncte), Știința Miroslava (26 puncte), Hușana Huși (25 puncte) și Șomuz Fălticeni (24 puncte).