Șomuz Fălticeni a remizat, vineri seară, la Piatra Neamț, cu Ceahlăul, într-un meci din play-out-ul Ligii a III-a. Gazdele au deschis scorul prin Antonio Agafiței, cu un sfert de oră înainte de finalul întâlnirii, iar fălticenenii au egalat 8 minute mai târziu, prin Robert Ciobanu. Într-un alt joc din etapa a VIII-a din play-out, Sporting Juniorul Vaslui s-a impus cu scorul de 3-0, la Pașcani. Meciul CSM Bacău - Știința Miroslava va avea loc sâmbătă.

Cele două partide din play-off-ul Seriei I se vor disputa tot sâmbătă, cu începere de la ora 18.00. Primele clasate, Dante Botoșani și Foresta Suceava, se vor întâlni în meci direct la Bucecea, în vreme ce Bucovina Rădăuți se va deplasa la Huși, pentru duelul cu Hușana.