Amenzi serioase pentru administratorii unei balastiere care funcționa în comuna Forăști. Un control comun derulat de inspectori ai Sistemului de Gospodărire a Apelor (SGA) Suceava și comisari ai Gărzii de Mediu Suceava a scos la iveală mai multe nereguli. S-a constatat că firma care are ca obiect de activitate extracția pietrișului și nisipului a încălcat prevederi din legislația privind regimul ariilor naturale protejate și a Legii Apelor. Pentru neregulile constatate s-au aplicat amenzi totale în valoare de 65.000 de lei. De asemenea, reprezentanții societății trebuie să ia o serie de măsuri pentru remedierea deficiențelor constatate.
Amenzi de 65.000 de lei pentru administratorii unei balastiere din Forăști
![Amenzi de 65.000 de lei pentru administratorii unei balastiere din Forăști](https://media.monitorulsv.ro/poze/2022/08/04/742713mare.jpg)
Amenzi de 65.000 de lei pentru administratorii unei balastiere din Forăști
Comentarii