Duminică, pe stadioanele din județ s-au disputat partidele etapei a V-a a Ligii a IV-a. În derbiul rundei, formația Juniorul Salcea a dispus cu 2-0 de Juniorul Suceava, păstrându-și invincibilitatea în acets sezon. Meciul disputat pe terenul sintetic de la Liceul cu Program Sportiv a fost decis de reușitele semnate de Florin Antonesei și Emanuel Moloce în ultimul sfert de oră al întâlnirii. În urma acestui succes, echipa antrenată de către Paul Bosancu a preluat șefia clasamentului, profitând de faptul că rivalii de la Șoimii Gura Humorului au stat în aceată etapă.

Deosebit de spectaculoasă a fost confruntarea dintre Minerul Iacobeni și Moldova Drăgușeni, oaspeții impunându-se la final cu 5-4, cu golul decisiv marcat în minutele de prelungiri.

Viitorul Liteni – Bucovina II Rădăuți 3-0

Formația Șoimii Gura Humorului a stat în această rundă.

Clasament

1        Juniorul Salcea     5        4        1        0        20-4  13p

2        Şoimii Gura Humorului  4        4        0        0        17-3  12p

3        Viitorul Liteni       5        3        1        1        18-9  10p

4        Şomuzul Preuteşti5        3        1        1        11-6    10p

5        Bradul Putna         5        3        1        1        16-14  10p

6        Forestierul Frumosu       5        3        1        1        10-11    10p

7      Progresul Frătăuţii Vechi5        2        1        2        14-13    7p

8       Juniorul Suceava   4        2        0        2        7-6    6p

9        Minerul Iacobeni   5        2        0        3        15-15    6p

10      Moldova Drăgușeni        5        1        3        1        15-16    6p

11        Sporting Poieni Solca     4        2        0        2        8-11    6p

12      Bucovina Dărmănești     5        1        0        4        9-13    3p

13      Recolta Fântânele  3        0        1        2        3-6    1p

14      ASA Rarău Câmpulung  4        0        0        4        3-15    0p

15      Bucovina II Rădăuţi        5        0        0        5        3-25  0