Foresta și Bucovina Rădăuți au obținut calificarea la meciurile de baraj pentru promovarea în eșalonul al doilea cu o rundă înainte de finalul sezonului Ligii a III-a. În etapa de sâmbătă, „galben-verzii” au dispus clar, cu 4-0, pe Areni, de codașa CSM Pașcani, cu ajutorul golurilor marcate de Celeadnic (24), Knezevic (39, 53) și Cerlincă (64). Rădăuțenii au avut parte, pe Municipal, de un joc mult mai dificil, împotriva Hușanei Huși, decis de reușita lui Străjeriu, din minutul 51.

Șomuz Fălticeni, cea de-a treia reprezentantă a județului în eșalonul al treilea, a cedat cu 0-1 duelul de pe teren propriu, cu Dante Botoșani. Unicul gol al partidei a fost marcat de Bosînceanu, din penalty, în minutul 87.