Dorneanul Valentin Buhăcianu a fost eroul etapei a XI-a a Ligii a II-a. Atacantul care va împlini 28 de ani chiar în cursul acestei săptămâni a reușit să marcheze toate cele trei goluri ale formației sale, Hermannstadt Sibiu, în confruntarea cu nou promovata CSC 1599 Șelimbăr, încheiat cu scorul de 3-2. Reușita care a decis soarta partidei a venit în al patrulea minut de prelungiri, chiar la ultima fază a meciului. Cu ajutorul acestor trei puncte, formația antrenată de Marius Măldărășanu se menține pe locul al patrulea în ierarhia eșalonului secund, fiind bine poziționată în cursa pentru promovarea în Liga I.

Buhăcianu, care a ieșit golgheterul Ligii a II-a la finalul sezonului 2018-2019, pe când evolua la Aerostar Bacău, ocupă în prezent locul al doilea în topul marcatorilor, cu 8 reușite, fiind devansat de Marian Adrian Chică-Roșă, de la Gloria Buzău. O poziție fruntașă în acest clasament ocupă și tânărul câmpulungean Albert Hofman, internațional de juniori al României, care a punctat de 5 ori pentru Universitatea Cluj în actuala ediție de campionat.