Prim-vicepreședintele PNL și liderul PNL Suceava, Gheorghe Flutur, conduce echipa de negociere a liberalilor pentru rotativa guvernamentală. Anunțul a fost făcut de deputatul PNL de Suceava, Bogdan Gheorghiu, care a precizat că „în aceste momente sunt prezent la discuțiile Biroului Politic Național al PNL și această decizie este luată chiar acum, când premierul și președintele PNL, Nicolae Ciucă, i-a mulțumit domnului președinte Gheorghe Flutur pentru faptul că a avut o contribuție majoră la elaborarea și coordonarea programului de guvernare, inclusiv când starea de sănătate l-a obligat să fie spitalizat”. Gheorghiu a precizat că aceasta este încă o dovadă că Suceava „contează atunci când PNL este la guvernare”.
Gheorghe Flutur conduce echipa de negociere a PNL pentru rotativa guvernamentală
![Prim-vicepreședintele PNL Gheorghe flutur](https://media.monitorulsv.ro/poze/2023/05/16/794147mare.jpg)
Prim-vicepreședintele PNL Gheorghe flutur
Comentarii