Administratorii unui atelier de dezmembrări auto din Rădăuți au fost amendați de comisarii Gărzii de Mediu Suceava pentru o serie de nereguli în activitate. Mai exact, s-a constatat că firma în cauză nu respectă legislația de mediu, iar activitatea se derulează fără deținerea autorizației de mediu. Comisarii Gărzii de Mediu Suceava au aplicat o amendă de 3.000 de lei pentru gestionarea uleiurilor uzate. În plus, activitatea atelierului de dezmembrări auto a fost suspendată până la intrarea în legalitate.
Administratorii unui atelier de dezmembrări, amendați pentru gestionarea deficitară a uleiurilor uzate
![Atelier dezmembrări auto Rădăuți](https://media.monitorulsv.ro/poze/2023/03/08/781635mare.jpg)
Atelier dezmembrări auto Rădăuți
Comentarii